close
AudiobookPrzebudzeni

Życie i nauka mistrzów Dalekiego Wschodu tom I – III – Baird T. Spalding

W 1894 roku na Daleki Wschód przybyła amerykańska ekspedycja naukowa. Jej członkiem był m.in. Baird Thomas Spalding, który miał okazję poznać mistrzów Indii, Chin i Tybetu. Czynili oni niezwykłe rzeczy, które wzbudziły wielkie zainteresowanie członków ekspedycji. Owocem wypracy jest książka Spaldinga pt. Życie i nauka mistrzów Dalekiego Wschodu”.

Baird T. Spalding

Spalding (1857 – 1953), którego nazwisko stało się legendą w kręgach metafizyków pierwszej połowy XX wieku, odegrał przełomową rolę w przedstawieniu zachodniemu światu dalekowschodnich mistrzów, wielkich nauczycieli którzy wytyczają szlaki i służą za przewodników. Księga „Życie i nauka mistrzów Dalegiego Wschodu” składa się z 6 tomów podzielonych na dwie książki: t. 1-3 i t. 4-6.

Zawartość poszczególnych rozdziałów

Tom I – Spotkanie z mistrzem Emilem. Wizyta w świątyni Milczenia. Nauka mistrza Emila. Stąpanie po wodzie. Wizyta w Świątyni Uzdrowień. Emil odpowiada o Ameryce. Śnieżni ludzie z Himalajów. Przechodzenie przez ogień. Spotkanie z niezwykłym kronikarzem i odczytanie zamierzchłych kronik. Spotkanie z matką Emila i jej nauki. Pouczająca rozmowa z nieznajomym. Moc mistrzów w praktyce. Tajemnica wibracji myślowych.

Tom II – Wizyta w świątyni Wielkiego Krzyża Tau. Spotkanie z mistrzem Jezuzem. Pradawne nauki odkrytych tabliczek ujgurskich. Prawdziwe znaczenie nauk Jezusa. Stworzenie człowieka. Przemiana Chander Sena. Odkrycia na Gobi. Świetliste istoty. Wibracyjne myśli a wznoszenie świadomości. Relacja z doświadczenia uzdrowienia. Jezus i Budda odwiedzają grupę. Wizyta w klasztorze buddyjskim.

Tom III – Mistrz opowiada o chrystusowej świadomości. Natura energii kosmicznej. Opowieść świętego mędrca. Podróż do Lhasy. Tajemnice perskich świętych tablic. Wizyta w świątyni Pora-tat-Sanga. Lewitacja. Wątpiący staje się wyznawcą istnienia Jezusa. Nauki mistrza Jezusa. Początki ras i wędrówki ludów. Cywilizacja aryjska.

Tags : booklifestyletips
admin5547

The author admin5547

Leave a Response